OK

 

رويش لاله ها در باغ گلها

همزمان با رويش لاله ها و آغاز دومين جشنواره لاله هاي کرج، باغ گلهاي پارک شهيد چمران رنگين شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري کرج، مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري کرج با اشاره به اينکه امسال اين جشنواره براي دومين سال متوالي در شهر کرج برگزار مي شود، اظهار داشت: پياز لاله هاي اين جشنواره از زمستان سال 92 در باغ گلهاي پارک شهيد چمران کاشته شده تا در فصل بهار برويد.
عباس زارع، برگزاري جشنواره لاله ها را با هدف استفاده از گل لاله در فضا و منظر شهري عنوان کرد و گفت: ايجاد روحيه شادابي و نشاط در مردم و توجه به گل و گياه از ديگر اهداف برگزاري جشنواره لاله ها در کرج است.
اين مسئول عنوان کرد: طراحي هاي خاص و منحصر به فردي براي کاشت لاله ها در باغ گلها انجام شده تا با جشنواره سال گذشته متفاوت باشد و بتواند رضايت شهروندان و بازديدکنندگان را جلب کند.
وي ادامه داد: برگزاري اين جشنواره و برنامه ريزي منظم براي آن مي تواند يکي از آيتم هايي باشد که علاوه بر تقويت صنعت گردشگري شهرستان موجب رونق اقتصادي و ايجاد اشتغال در شهر شود.
مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري کرج با دعوت از شهروندان به منظور بازديد از باغ گلها عنوان کرد: با توجه به رويش لاله ها در اين باغ، از امروز شهروندان مي توانند با حضور در پارک شهيد چمران از مناظر زيبا و بي نظير باغ گلها بازديد کنند و لذت ببرند.
زارع ادامه داد: در باغ گلهاي کرج مساحتي بالغ بر 7.5 هکتار به برگزاري جشنواره لاله ها اختصاص يافته که در آن زيباترين مناظر و گل آرايي ها با گل لاله در معرض ديد بازديدکنندگان قرار داده شده است.
وي گفت: کلانشهر کرج از ظرفيت هاي بسياري در زمينه فرهنگي، جغرافيايي و کشاورزي برخوردار است اما به دليل تازه تاسيس بودن اين استان بسياري از قابليت هاي آن ناشناخته مانده که در حوزه گل و گياه بايد اقدامات موثري صورت گيرد و جشنواره لاله ها نيز به همين منظور برگزار شده است.
اين مسئول خاطرنشان کرد: جشنواره لاله ها در شهر کرج به منظور توسعه فضاي سبز و ايجاد بستر فرهنگي و زيست محيطي مناسب براي ارتقا سطح توليد گل و گياه، ايجاد اشتغال و ترغيب توليد کنندگان به عنوان نقطه عطفي در اين صنعت سبز برگزار مي شود.


1393/04/02
Bookmark and Share   شماره خبر :14 تعداد بازدید :1867

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload